FEATUREDΑθλητικά

Νικησε τη Μολδαβία και τώρα… τελικός για την Εθνική με Σλοβενία!

Η Εθνική καθάρισε από το ημίχρονο τη Μολδαβία (0-2), στη συνέχεια πάτησε … φρένο και πλέον την Τετάρτη παίζει «τελικό» ανόδου με τη Σλοβενία.

Έπαιξε όσο χρειαζόταν και καθάρισε την Μολδαβία η Εθνική!

Οι ποδοσφαιριστές του Τζοντ Φαν’τ Σιπ καθάρισαν από ημίχρονο το εκτός έδρας ματς με την Μολδαβία (0-2), αλλά στη συνέχεια πάτησαν… φρένο, ήταν φλύαροι και δεν βρήκαν άλλα γκολ για να «ξεμπουκώσουν».

Εξαιρετικό πρώτο μέρος από Φορτούνη με μια γκολάρα (32′) από τα 25 μέτρα για το 1-0 και μία ασίστ στον Μπακασέτα (41′) για το 2-0 για την Ελλάδα. Αλάνθαστη αμυντικά η Εθνική, δεν αντιμετώπισε προβλήματα από την αδύναμη αντίπαλό της.

Τελικός… ανόδου την Τετάρτη στη Ριζούπολη, η Ελλάδα θέλει μόνο νίκη για να τερματίσει πρώτη και να ανέβει στην 2η κατηγορία του Nations League, με την Σλοβενία να βολεύεται με δύο αποτελέσματα!